Як поділити майно після смерті чоловіка

Щоб розділити майно після смерті чоловіка потрібно знати, який спосіб прийнятний у вашому випадку. Якщо чоловік залишив заповіт, успадкування відбуватиметься згідно із заповітом, а якщо заповіту не існує, майном померлого розподіляється згідно із законом. Але через те, що майно нажите у шлюбі вважається спільно нажитим, мають місце нюанси.

Розділ майна чоловіка за заповітом

Якщо чоловік написав заповіт і засвідчив його у нотаріуса, то половина майна, яке було нажито у спільних зусиллях, дістанеться дружині. Частину, що залишилася, буде розподілено так, як побажав того чоловік у своєму заповідальному документі. Чоловік міг заповідати свою частку родичам або взагалі стороннім людям, але також міг заповідати все майно дружині, у цьому випадку все без винятку і без попередніх умов це майно переходить у власність подружжя.

За такого результату спадкової справи ніхто з родичів не зможе претендувати на жодну частину спадщини, будь то машина, гараж, заміська ділянка та інше, навіть якщо майно було подаровано померлому чоловікові до оформлення шлюбу. Все це стає недоступним для інших можливих спадкоємців. Але якщо дружина, яка залишилася жити після чоловіка, з якихось причин є недієздатною, то закон вимагає, щоб дружині дісталася вся спадщина, навіть те, що дісталося третім особам за заповідальним документом.

У ситуації, коли померлому спадкодавцю за життя був поставлений діагноз, результатом якої стала повна його недієздатність, всі угоди, які були здійснені ним щодо передачі майна іншим людям будуть визнані як недійсні.

Розділ майна чоловіка за законом

Чоловік за життя міг і не написати заповіт і в цьому випадку успадкування також відбудеться, але за іншими принципами.

Першим кроком після смерті чоловіка буде перехід половини (50%) майна, яке вважалося спільно нажитим, у володіння дружини. До дружини також відійде половина подарованого чоловікові майна. Те, що залишилося за законом, розділять між претендентами на спадок із родичів. Але дружина, згідно із законом, є спадкоємцем першої черги. Тому вона нарівні з усіма претендуватиме на свою частку. До спадкоємцям першої черги ставляться крім дружини ще діти та батьки спадкодавця.

Подружжям під час реєстрації шлюбу міг бути укладений шлюбний договір, за яким кожен із подружжя має своє майно. У цьому випадку до складу спадщини входитиме лише те з нерухомого та рухомого майна, що за життя належало чоловікові. З його складу будуть наділені спадкоємці частками спадщини, а до спадкоємців крім дітей та батьків покійного належатиме і дружина.

Market Research Survey
Оформлення спадщини в Україні