Право подання
Право подання має місце лише тоді, коли спадкоємець помер раніше за спадкодавця.
Стаття 1266 ЦКУ обмежує коло спадкоємців із права подання. Такі спадкоємці є «резервними», можливими спадкоємцями. Вони успадковують ту частину спадщини, яка належала б за законом їхнім родичам, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
- Онуки, правнуки спадкодавця успадковують ту частку спадщини, яка за законом належала їх матері, батькові, бабі, діду, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
- Прабабуся, прадіду успадковують ту частку спадщини, яка за законом належала б їх дітям (бабі, діду спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
- Племінники спадкодавця успадковують ту частку спадщини, яка за законом належала їх матері, батькові (сестрі, брату спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
- Двоюрідні брати та сестри спадкодавця успадковують ту частку спадщини, яка за законом належала б їх матері, батькові (тітці, дядькові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
У будь-якому разі спадкування за правом уявлення, частка померлого родича ділиться порівну незалежно кількості спадкоємців.
При наслідуванні по прямій низхідній лінії право подання діє без обмежень.